www.sokolovak.com - Petr Krása -www.sokolovak.com - PeKr - www.sokolovak.com

kdo to je co dělá čím fotí výpravy projekty nabídka PFka zbytek
 
fotogalerie příroda rostliny hory krajina města Krásovi □ videa


 

výpravy

Polské pobřeží Baltského moře 2001
V roce 2001 jsme podnikli týdenní cestu podél téměř celého polského pobřeží. Zaměřena byla na samotné pobřeží a jeho ptačí svět. Po návratu jsme provedli náročnou prezentaci cesty, a to i webovou formou, což nebylo tehdy zrovna běžné. Vznikl web http://polskepobrezi.webpark.cz. Pro informaci a představu uvádím úvodní stránku webu:

Tato prezentace vznikla z důvodu absence jakýchkoli informací o Polsku na českém internetu a vychází z cesty po polském pobřeží uskutečněné v květnu 2001.
Jelikož e-informace byly kusé, ba spíše žádné (krom polského internetu), vznikly tyto stránky jako (zatím) ojedinělý počin s cílem vyčnívat spolu s krásou tohoto pobřeží nad mnoha sty adres o zemích, mořích a místech převážně Středozemí (místa přesyceného nejen lidmi).
Cílem není podat turistické informace, ale přiblížit přírodní scenérie na pobřeží bouřlivých vln, jemného bílého písku, borovic v nich rostoucích a také všudypřítomného ptactva a to především fotografiemi.
V květnu 2001 jsme projeli přibližně 500km z celkových 540, které tvoří pobřeží Polska, a to směrem od západu k východu. Úmyslně nebyly použity žádné fotografie měst, architektury ani místních obyvatel. V budoucnu budou některé snímky jsou amatérsky ozvučeny zvuky moře a ptactva.

             
       

   
            
    
            
       
         
     
 

Petr Krása, 2001 a 2007, některé fotografie ptáků pořídil kolega Tomáš Tlamka.
 

--------------------------------------------------------------© PeKr, Sokolov 2007---petr.krasa@centrum.cz---