Tento materiál jsem ku svému potěšení objevil náhodou na prastarých zálohách ještě prastarejších disků. Jistě i vám přinese potěšení. Záměrně jej ponechávám bez úprav a v kvalitě hodné amatérského zpracování v prvních měsících roku 2003.

Vážení přechodníci, minulí, současní i budoucí, cestovatelé po zemi i po netu, náhodní kolemsurfující, vítejte na tomto informativně-kulturně-cestovatelském treku. Již drahný čas koloval v hlavách několika vcelku zmatených jedinců kromě ostatních přihlouplých nápadů i jeden, který bohužel spatřil světlo světa poprvé dne 31. 12. 2000. Pouhé dva dny před tímto stěžejním datem se bohužel dva zakládající členové hnutí - Petr a Kamil - nechali ovlivnit svou neutuchající potřebou dokazovat sobě i ostatním svou jedinečnost a v jejich hlavách zvítězil nápad na noční, považte zimní to přechod Krušných hor. Dalo se to snad brát jako nápad dvou pomatených jedinců, kteří pod vlivem přelomového data a v očekávaní obrovské několikrát již předpovězené katastrofy zřejmě chtěli zemřít spolu a na odlehlém místě. To by se ovšem nesměli přidat další jedinci, kteří ve slepém následovnictví hledali jakoukoliv skupinu či sektu, která by byla hodna následování. Bohužel, vybrali si nešťastníci naše dva hrdiny a tak se začal odvíjet příběh, jehož konec je v nedohlednu....

2000

2001

2002

 

 

© RuKr & PeKr, 2003; © PeKr 2009

PS: po těchto 3 vydařených extrémních akcích následovaly ještě další, v roce 2003 ve stejném scénáři, ale za deštivého prosincového počasí a v mírně pozměněné sestavě a v roce 2004 obdobná cesta v jiném směru, a to z Vejprt na Klínovec a dolů do Jáchymova. Ta v roce 2004 byla poslední, zvládli ji jen ti nesilnější a nejstatečnější, kteří prohlásil přechod Krušnohorek za slavnostně ukončený!
Chvála horským výkonům!!!
PeKr 2009